روزنامه گاردین: بریتانیا درخواست پناهندگی یک قاضی سابق افغانستان را رد کرد

دوشنبه ۱۴۰۱/۰۲/۱۲

حکومت بریتانیا درخواست پناهندگی یک قاضی سابق افغان را رد کرده که در گذشته اعضای گروه طالبان، شبکه حقانی و داعش را محکمه کرده بود.

به نقل از گاردین، حکومت بریتانیا به‌رغم حمایت دادگاه عالی بریتانیا از پناهندگی این قاضی، می گوید که او شرایط انتقال و اسکان در بریتانیا را ندارد.

این قاضی که نامش را گاردین فاش نکرده در افغانستان مخفی است و امیدوار بود که به علت سابقه کاری و تهدیدی که متوجه‌اش است، واجد شرایط برنامه انتقال و اسکان در بریتانیا گردد.

حکومت بریتانیا می گوید که تا حال ۹۰۰۰ متقاضی پناهندگی و خانواده‌های شان را به بریتانیا انتقال داده است. به نظر می آید که این قاضی با این که جانش در خطر است، اما معیار اصلی حکومت این کشور را ندارد که عبارت از کار با نیروهای نظامی و سازمان‌های بریتانیایی است.

حکومت بریتانیا در رد درخواست پناهندگی قاضی افغان استدلال کرده است که او با بریتانیا همکاری خیلی کم داشته و کارمند مستقیم این کشور در افغانستان نبود.

به نقل از گاردین دادگاه عالی بریتانیا با صدور حکمی گفته است که جان این قاضی در خطر است و از پذیرش تقاضای پناهندگی‌اش حمایت کرده است. همچنان، دو مقام ناظر بر قوانین تروریزم به وزارت دفاع بریتانیا نامه نوشتند و خواسته‌اند که این قاضی به بریتانیا آورده شود.

پربیننده‌ترین‌ها

خبر ورزشی
خبرها
خبر ورزشی

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

وقت روایت شماست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید