یک عضو مجلس نمایندگان نیوزیلند از دولت این کشور خواستار حمایت بیشتر از افغان‌ها شد

شنبه ۱۴۰۱/۰۶/۲۶

گلریز قهرمان، عضو ایرانی‌تبار مجلس نمایندگان نیوزیلند می‌گوید که از دولت این کشور خواستار حمایت بیشتر از افغان‌ها شده است. خانم قهرمان که سخنگوی روابط خارجی حزب سبز در نیوزیلند هم است گفته دولت نیوزیلند باید امکان الحاق خانواده‌های افغان‌های پناهنده در این کشور را فراهم کند.

این عضو پارلمان نیوزیلند در سایت رسمی حزب سبز نوشته است: «زمان آن فرا رسیده است که دولت مطمئن شود که پناهندگان افغان و خانواده‌هایشان می‌توانند در جوامع ما با مکانی امن برای خانه‌نشینی و هر آنچه که برای زندگی شرافتمندانه نیاز دارند، اسکان داده شوند.» ‌

او اضافه کرد:« من تصور می‌کنم که بیشتر مردم وقتی بدانند که قوانین وضع شده توسط دولت، زنان تخلیه‌شده از افغانستان را مجبور کرده است تا برخی از نزدیک‌ترین اعضای خانواده‌شان را پشت سر بگذارند، شوکه می‌شوند.»

خانم قهرمان می‌گوید که کابینه باید فوراً قوانین را تغییر دهد تا امکان اتحاد مجدد افغان‌های در معرض خطر اخیراً وارد شده را که از آنها جدا شده‌اند را فراهم کند و فراتر از سهمیه فعلی ما، ویزاهای اضافی برای پناهندگان افغان ارائه دهد.

او خاطر نشان ساخت که حزب سبز به مبارزه برای مردم افغانستان برای آمدن با خانواده‌هایشان به نیوزیلند ادامه خواهد داد تا اطمینان حاصل کند که وقتی افغان‌ها به این کشور می‌رسند تا جایی از آن‌ها حمایت شود که به پیشرفت برسند.

گلریز قهرمان متولد مشهد است و در ۹ سالگی همراه با خانواده‌اش ایران را ترک کرد و از نیوزیلند پناهندگی سیاسی گرفت. او اولین نماینده پناهنده مجلس نمایندگان نیوزیلند است.

تازه‌ترین خبرها

پربیننده‌ترین‌ها

خبرها
خبر ورزشی
دیدگاه

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

وقت روایت شماست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید