طنز سیاسی؛ لیسه پل محمود‌خان به ملا هبت‌الله فوق دکترای افتخاری داد

پنجشنبه ۱۴۰۱/۰۷/۲۱

مدیر لیسه پل محمود‌خان اعلام کرد که به ملا هبت‌الله در یک رشته پنهانی، سند فوق‌ دکترای افتخاری داده است. این رشته به‌دلیل مسائل امنیتی افشا نشده است.

آگاهان مسائل آموزش می‌گویند که رقابت میان گروه حقانی و گروه جنوبی باعث شده تا پس از کسب سند دکترای افتخاری توسط عبدالباقی حقانی از دانشگاه جلال‌آباد، گروه جنوبی در پی کسب سند بالاتر برای طالبان همیشه‌جنوب برآیند. گفته می‌شود که لیسه پل‌ محمودخان در نظر دارد تا سه دکترای افتخاری به مرحوم ملا عمر، یک دکترا و دو ماستر افتخاری به ملا برادر و یک ماستری و یک لیسانس به ملا یعقوب بدهد.

این رقابت سالم که میان طالبان به راه افتاده مشکل عدم تخصص و کمبود دانش عصری مقامات طالبان را به زودی برطرف خواهد کرد. ذبیح‌الله مجاهد در کنفرانس امروز به رسانه‌ها گفت که تا سه ماه آینده همه مقامات طالبان داکتر فارغ می‌شوند و آنوقت هیچ کشوری حق ندارد به مسئولین طالبان بی‌سواد بگوید.

وی گفت که طالبان با آموزش دختران مخالف نیست و اگر زن‌ها بخواهند سند افتخاری بگیرند می‌توانند درخواست‌های خود را به وسیله محارم‌شان به وزارت تحصیلات عالی بفرستند و سند در مدت یک هفته پشت دروازه‌ خانه‌هایشان تحویل داده خواهد شد. مجاهد گفت که قسمت «رشته» در این اسناد خالی گذاشته می‌شوند تا زنان این اختیار را داشته باشند که از هر رشته‌ای که می‌خواهند فارغ شوند. او گفت که این آزادی حتا در غرب وجود ندارد.

ملا حمید هلمندی یک تن از فارغین اسناد افتخاری که اکنون در اداره ناسا کار می‌کند در رابطه به اعتبار این اسناد گفت: «مثل آب بر روی آتش است. هر کجا ببری مردم برای شما چوکی خالی می‌کند. روزی که سندم را به مسئولین ناسا نشان دادم دستی دستی یک چوکی در شاتل فضایی برایم خالی کردند. قبل از من می‌خواستند یک جاندار دیگر را برای آزمایش به عطارد بفرستند.»

سند فوق دکترای ملا هبت‌الله قرار است طی یک محفل پنهانی و در حضور روسای وزارت زراعت ۳۴ کشور به او اعطا شود. مدیر لیسه پل محمود‌خان گفته است که سند مذکور رو ندارد و هر دو طرفش پشت است. وی در پاسخ به سوال یک خبرنگار که پرسید: «یعنی کاغذ سفید می‌دهید؟» گفت: «سفید نگو که مقامات تحریک می‌شوند. خالی بگو خالی.»

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

گورباچف
نگاه ژرف
بحث روز
خبر ورزشی

رادیو

پادکست‌ها