سازمان جهانی صحت خواستار دریافت اطلاعات دقیق در مورد موج جدید همه‌گیری کووید۱۹ در چین شد

سه‌شنبه ۱۴۰۱/۱۰/۱۳

همزمان با تلاش رسانه‌های چین برای پایین نشان دادن شدت همه گیری کووید۱۹ در این کشور، سازمان جهانی صحت از حکومت چین خواست تا معلومات دقیق افراد بستری، فوت شده و واکسین‌شده را در اختیار آن بگذارد.

وزارت خارجه چین مقررات برخی کشورها مانند آزمایش مسافران آمده از چین را سیاسی خواند.

ایالات متحده، فرانسه، ایتالیا و چند کشور غربی دیگر تست کووید۱۹ را برای مسافرانی که از چین می‌آیند، الزامی کرده‌اند.

ماوو نینگ، سخنگوی وزارت خارجه چین اما این اقدام کشورهای غربی را سیاسی خواند. او گفت: «ما می‌خواهیم ارتباط خود را با جهان بهبود ببخشیم. اما شدیدا مخالف سواستفاده از مواردی چون کنترول بیماری و اقدامات پیشگیرانه برای اهداف سیاسی هستیم.»

به رغم آمار کمی که حکومت چین از مبتلایان کرونا برای روز دوشنبه ارایه کرد، خبرگزاری رویترز گزارش داد که شفاخانه ژونگشان در شانگ‌های مملو از بیماران بوده و تخت‌های اضافی در راهرو شفاخانه گذاشته شده بود.

سازمان جهانی صحت از مقامات وزارت بهداشت چین خواست که به طور مرتب اطلاعات دقیق و جدید در مورد موج جدید کرونا را در اختیار آن قرار دهد.

آلفرد وو، استاد دانشکده سیاست عمومی در دانشگاه ملی سنگاپور به رویترز گفت: «فکر نمی‌کنم چین در گزارش اطلاعات چندان صادقانه عمل کند. آنها ترجیح می‌دهند بگویند هیچ اتفاقی نیفتاده است. شفافیت در عملکرد حکومت چین همیشه به عنوان یک مشکل وجود داشته است.»

پربیننده‌ترین‌ها

خبر ورزشی
خبرها
جهان‌نما

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

وقت روایت شماست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید