گروه واگنر با وعده مسکو برای تحویل مهمات بیشتر، از عقب‌نشینی از باخموت صرف‌نظر کرد

یکشنبه ۱۴۰۲/۰۲/۱۷

رئیس گروه واگنر گفته که پس از توفق مسکو برای تحویل تسلیحات بیشتر، از تصمیم عقب‌نشینی از شهر باخموت اوکراین صرف‌نظر کرده است.

یوگنی پریگوژین پنجشنبه گفته بود که نیروهایش تا ۲۰ ثور از این شهر عقب‌نشینی می‌کنند اما روز یکشنبه (۱۷ ثور) گفت که روسیه منابع لازم برای جنگ فراهم می‌کند.

آقای پریگوژین در ویدیویی که در میان ده‌ها جسد سربازان واگنر فیلمبرداری شده بود و سه روز پیش پخش شد، با اظهارات پر از فحش و توهین به شرکای روسی‌اش حمله کرد.

او همچنین در نوار صوتی که در کانال تلگرامی‌اش پخش کرد، گفت: «به ما وعده داده شده بود که هر مقدار مهماتی که برای ادامه عملیات نیاز باشد، داده خواهد شد.»

او یک روز پس از آن اعلام کرد جنگجویان تحت فرمانش از باخموت بیرون خواهند شد.

یک سخنگوی ارتش اوکراین گفته که اظهارات اخیر رئیس گروه واگنر به منظور منحرف کردن افکار عمومی از تمرکز بر تلفات سنگینی پخش شده که نیروهای این گروه متحمل شده‌اند.

به گفته این مقام ارتش اوکراین، گروه واگنر در ۲۴ ساعت در اطراف باخموت ۴۸۹ حمله توپخانه‌ای کرده است. او پرسید: «آیا این به معنای کمبود مهمات است؟»

واگنر یک شرکت امنیتی روسی است که در برابر پول برای مسکو می‌جنگد و از ماه‌ها پیش برای تصرف شهر باخموت در کنار ارتش روسیه تلاش می‌کند.

منابع غربی می‌گویند که هزاران نفر از نیروهای ارتش روسیه و گروه واگنر در باخموت کشته شده‌اند.

پربیننده‌ترین‌ها

وادی رقابت
خبرها
آسیاب و نانوایی

رادیو

وقت روایت شماست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید