هشدار ارتش پاکستان به معترضان: طراحان و عاملان 'شورش' را بازداشت می‌کنیم

چهارشنبه ۱۴۰۲/۰۲/۲۰

در پی گسترش اعتراضات به بازداشت عمران خان، ارتش پاکستان هشدار داد که برنامه‌ریزان و مجریان «شورش» را بازداشت خواهد کرد.

دفتر مطبوعاتی ارتش همچنین روز چهارشنبه (۲۰ ثور) در توییتی تاکید کرد کسانی که در برنامه‌ریزی و اجرای شورش دست دارند، با تمام قدرت با قانون مواجه خواهند شد.

در اعلامیه ارتش آمده که همه تصاویر دوربین‌های مداربسته را بررسی می‌کند و کسانی را که در بی‌نظمی دست دارند، در موقع مناسب بازداشت خواهد کرد.

ارتش در این توییت خود افزوده: «ارتش پاکستان در سطح بی‌پیشینه‌ای از قدرت و قاطعیت ظاهر شده است. با این که شورشیان قصد تحریک خشونت را داشتند، در رسیدن به هدف خود به گونه ذلت‌باری شکست خوردند.»

اطلاعیه ارتش با تاکید بر این که «دیگر بس است» و «ما به نقطه عطفی رسیده‌ایم»، از حکومت خواسته که علیه کسانی که در سراسر کشور در «حملات» دست داشته‌اند، به صورت فوری اقدام کند.

ورود ارتش به صحنه به معنای جدی بودن اوضاع در پاکستان دانسته می‌شود. ارتش قدرت‌مندترین نیرو در پاکستان است و بارها در مواقع حساس حکومت‌های غیرنظامی را سرنگون کرده است.

هشدار تازه ارتش پس از آن پخش شده که دست‌کم دو ایالت پنجاب و خیبرپختونخوا از ارتش درخواست کرد که کنترول نظم و قانون را در شماری از شهرها به دست گیرد.

براساس گزارش‌ها، در جریان اعتراضات هواداران عمران خان، دست‌کم سه‌ نفر کشته و ۱۳۰ مامور پولیس زخمی شده‌اند.

بیمارستانی در پیشاور تایید کرده که دست‌کم چهار جسد و ۲۷ زخمی به این بیمارستان منتقل شده‌اند.

همچنین از پیشاور گزارش شده که ساختمان رادیو پاکستان در این شهر به آتش کشیده شده، ولی تیم‌های نجات به دلیل راهبندان نمی‌توانند به محل آتش‌سوزی برسند.

رسانه‌های پاکستانی از بازداشت شماری از رهبران حزب تحریک انصاف به رهبری آقای خان، از جمله اسد عمر دبیرکل این حزب، علی زیدی رهبر این حزب در ایالت سند و عمر چیمه والی پیشین پنجاب خبر دادند.

همچنین گزارش‌ها حاکی است که پولیس نزدیک به هزار نفر از هواداران معترض آقای خان را در سراسر پاکستان به اتهام دست داشتن در خشونت‌ها در این اعتراضات بازدشت کرده است.

پربیننده‌ترین‌ها

جهان‌نما
خبرها
بحث روز

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

وقت روایت شماست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید