مقام طالبان در بلخ: موسسات خارجی مشکلات ولسوالی‌های جدید را حل کنند

چهارشنبه ۱۴۰۲/۰۳/۱۰

نور الهادی ابو ادریس، معاون والی طالبان در بلخ در دیدار با نماینده سازمان ملل در شمال افغانستان گفته در این ولایت دو ولسوالی جدید به نام‌های «البرز» و «چاهی» ایجاد شده‌اند و موسسات خارجی باید در این مناطق پروژه‌های عمرانی اجرا کنند.

به گزارش خبرگزاری باختر، این مقام طالبان روز سه‌شنبه (۹ جوزا) با وهیب الریانی، نماینده سازمان ملل در شمال افغانستان دیدار و گفت‌وگو کرد.

معاون والی طالبان در بلخ در دیدار به او گفته است که تمام موسسات باید در ساخت جاده، ارائه خدمات صحی و تامین آب آشامیدنی در ولسوالی‌های جدید این ولایت توجه کنند.

او درباره اقدامات خود گروه طالبان برای بهبود وضعیت مردم این مناطق توضیحی نداده، اما اذعان کرده که موسسات کمک‌کننده‌ در بلخ خدمات عمرانی زیادی کرده‌اند.

نماینده سازمان ملل به این مقام طالبان توضیح داده که این نهاد تاکنون صدها پروژه‌ عمرانی، صحی، تامین آب آشامیدنی، زراعتی و ساخت‌ کانال‌ را در ولسوالی‌های این ولایت به بهره‌برداری رسانده‌اند.

به گفته او، پروژه‌هایی برای زنان از جمله کارگاه قالین‌بافی و خیاطی هم برای زنان برگزار شده است.

طالبان، که مانع تحصیل و کار زنان افغانستان شده‌اند، بارها از کشورهای خارجی و نهادهای امدادرسانی درخواست کرده‌اند که برای حل مشکلات افغانستان از جمله در زمینه ارائه خدمات صحی کمک کنند.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

جهان‌نما
دیدگاه
جهان‌نما
خبرها

رادیو

پادکست‌ها

وقت روایت شماست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما ارسال کنید.