روزنامه دان: بزرگترین شرکت دولتی هواپیمای پاکستان در آستانه ورشکست شدن قرار دارد

شنبه ۱۴۰۲/۰۶/۲۵

روزنامه دان روز شنبه گزارش داد که شرکت دولتی هواپیمای بین‌المللی پاکستان، در آستانه ورشکست شدن قرار دارد.

این روزنامه گزارش داد که انوارالحق کاکر، نخست‌وزیر موقت پاکستان دستورات «دلگرم‌کننده‌ای» برای تسریع روند خصوصی‌سازی این شرکت صادر کرده است.

در سرمقاله روزنامه دان که روز شنبه، ۲۵ سنبله منتشر شد، آمده است شرکت هواپیمایی بین‌المللی پاکستان (پی‌آی‌ای) ۷۴۳ میلیارد کلدار بدهکاری دارد. این رقم، پنج برابر ارزش کل دارایی‌ این شرکت است.

دان نوشت این شرکت دولتی پس از توقف پنج هواپیمای ایرباس A320 خود به دلیل نداشتن صد میلیون دالر برای «پرداخت فوری» به بدهکاران خود، بسیاری‌ را در پاکستان متعجب کرد.

به گزارش روزنامه‌ دان، یک مدیر ارشد پی‌آی‌ای هشدار داد که اگر بودجه اضطراری برای پرداخت بدهی داده نشود، ممکن است عملیات شرکت هواپیمایی ملی به حالت تعلیق درآید.

وزارت هوانوردی پاکستان خواهان تزریق فوری ۲۳ میلیارد پول نقد و همچنین تعلیق مالیات و هزینه‌های خدمات به آژانس‌های داخلی است تا پی‌آی‌ای از مشکلات مالی خود خارج شود.

دولت تلاش دارد شرکت هواپیمایی بین‌المللی پاکستان را از بحران بیرون کند و به گفته سرمقاله‌نویس دان، تنها راه‌حل آن خصوصی‌سازی این شرکت است.

شرکت هواپیمایی بین‌المللی پاکستان، اولین شرکت هوایی دولتی پاکستان است که اولین پرواز خود را پس از استقلال این کشور از هند در ۱۹۵۴، انجام داد.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

خبرها
مراسم تاج‌گذاری پادشاه چارلز سوم 
خبر
جهان‌نما

رادیو

پادکست‌ها