هزاران حامی محیط زیست در آستانه نشست عمومی سازمان ملل، در نیویارک راهپیمایی کردند

یکشنبه ۱۴۰۲/۰۶/۲۶

هزاران معترض به تغییرات اقلیمی «هفته محیط زیست» را با آغاز راهپیمایی‌ها در منهتن نیویارک آغاز کردند. آنها از رئیس جمهور امریکا و رهبران کشورهای دیگر که این هفته در نیویارک گردهم می‌آیند، خواستند که به استفاده از سوخت‌های فسیلی نقطه پایان بگذارند.

تخمین زده می‌شود که دستکم ۱۵ هزار معترض روز یکشنبه در این شهر به خیابان آمدند. آنها با شعارهایی چون «به استفاده از سوخت‌های فسیلی پایان دهید»، «سوخت‌های فسیلی قاتل است» و «وضعیت فوق‌العاده اقلیمی را اعلام کنید»، به ادامه استفاده از نفت و گاز و دیگر سوخت‌های آلاینده اعتراض کردند.

تظاهرات روز یکشنبه در نیویارک بخشی از تظاهرات جهانی علیه گرمایش زمین است. گروه اقلیم، یک سازمان غیرانتفاعی، می‌گوید که این هفته بیش از ۵۰۰ راهپیمایی را در ۵۴ کشور جهان از جمله امریکا، آلمان، انگلستان و کوریای جنوبی برگزار خواهد کرد.

بسیاری از دانشمندان باور دارند گازهای گلخانه‌ای که منشا شان سوخت‌های فسیلی اند، علت گرمایش زمین اند که در اثر آن، کشورها بیشتر از هر زمانی شاهد گردبادهای ویرانگر، موج‌های گرمای شدید، سیلاب‌ها، جنگل‌سوزی‌ها و خشکسالی‌ها اند.

از نظر آنها، کشورهای فقیر بیشتر از کشورهای ثروتمند از تغییرات اقلیمی آسیب می‌بینند. این دانشمندان به حکومت‌ها توصیه می‌کنند که برای کاهش تولید گاز کاربن دی‌اکساید تلاش جدی کنند.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

بحث روز
خبر ورزشی
خبرها
جهان‌نما

رادیو

پادکست‌ها

خانه‌اى براى صداى شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما ارسال کنید.