همزمان با تشدید حملات در جنوب غزه، ارتش اسرائیل از محاصره منطقه جبالیا در شمال غزه خبر داد

سه‌شنبه ۱۴۰۲/۰۹/۱۴

ارتش اسرائیل حملات زمینی و هوایی خود به اهدافی در جنوب نوار غزه را تشدید کرده است. گفته شده در این حملات ده‌ها غیرنظامی فلسطینی کشته و زخمی شده‌اند.

همزمان، نظامیان اسرائیلی از محاصره منطقه جبالیا در شمال نوار غزه خبر داده‌اند.

ارتش اسرائیل اعلام کرد در عملیاتی در منطقه جبالیا تعدادی راکت و سایر ادوات جنگی متعلق به شبه‌نظامیان حماس کشف و ضبط شد. به گفته ارتش اسرائیل، ستاد امنیت عمومی حماس در این منطقه هدف قرار گرفت.

در جنواب نوار غزه،‌ ساکنان و خبرنگاران حاضر در محل گفتند که حملات هوایی شدید اسرائیل در این منطقه پرجمعیت ساحلی شامل مناطقی می‌شود که اسرائیل به مردم گفته بود به دنبال سرپناه باشند.

اسرائیل در ماه نوامبر تا حد زیادی نیمه شمالی غزه را به تصرف خود درآورد و از زمانی که آتش‌بس یک هفته‌ای در روز جمعه پایان یافت، آن‌ها به‌سرعت به عمق نیمه جنوبی غزه نفوذ کردند.

در همین حال،‌ گروه جهاد اسلامی، متحد حماس، گفته که جنگجویانش در شمال و شرق خان یونس، شهر جنوبی غزه، درگیر جنگ شدید با سربازان اسرائیلی هستند.

اسرائیل روز سه‌شنبه اعلام کرد که سه تن از سربازانش در نبرد روز دوشنبه در غزه کشته شده‌اند. از آغاز تهاجم زمینی ارتش، هفتاد و هشت سرباز اسرائیلی در غزه کشته شده‌اند.

از سوی دیگر، در هشت هفته حملات مرگبار اسرائیل به غزه، مقام‌های بهداشت این منطقه گفته‌اند که دست‌کم ۱۵ هزار و ۸۹۹ فلسطینی کشته شده‌اند که ۷۰ درصد آنها را زنان و کودکان تشکیل می‌دهند.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

سرانجام، قانون
نگاه ژرف
بحث روز
خبر ورزشی

رادیو

پادکست‌ها