عبدالرشید دوستم: اگر جهان از مقاومت حمایت کند، ظرف دو هفته حکومت طالبان را ساقط می‌کنیم

سه‌شنبه ۱۴۰۱/۰۶/۲۹

مارشال عبدالرشید دوستم، عضو شورای مقاومت ملی افغانستان می‌گوید اگر جامعه جهانی از مقاومت در برابر طالبان حمایت کند، ظرف دو هفته حکومت این گروه را ساقط می‌کنند.

این فرمانده پیشین ائتلاف ضد طالبان گفت که بعد از سرنگونی رژیم این گروه، در افغانستان نظام غیرمتمرکز برپا خواهد شد.

مارشال دوستم که به مناسبت سالگرد ترور برهان‌الدین ربانی، رئیس شورای عالی صلح حکومت پیشین با سایر اعضای جبهه مقاومت صحبت می‌کرد گفت که این جبهه ملی فعلأ توان حمله ندارد، با این حال او گفت که کارها برای تقویت جبهه جریان دارد و به زودی نتیجه می‌دهد.

مارشال دوستم خطاب به شرکت کنندگان این نشست گفت: "به یاری خدا، کمک ملت و شما دوستان، باردیگر این‌ها (طالبان)‌را سرنگون می‌کنیم"

او گفت: "این‌ها (طالبان) را از هرات، آن‌طرف از کوتل سبزک، این طرف از لوگر (می‎‌زنیم) می‌بینید چه تعداد از این‌ها اسیر می‌شوند. مقاومت کنند، کشته می‌شوند."

آقای دوستم در ادامه به حضور جنگجویان خارجی از کشورهای از آسیای میانه در افغانستان اشاره کرد و حضور آنها "همه آسیای میانه را به تشویش انداخته است."

این عضو شورای عالی مقاومت ملی گفت: "این کشورها تشویش نداشته باشند، به جهان اطمینان می‌دهیم اگر از جبهه مقاومت و شورای عالی مقاومت حمایت بکند، اگر این‌ها را از کوتل سبزک بیرون نکردیم، شما نام مرا یک آدم دیوانه بگذارید، نه مارشال دوستم."

مارشال دوستم همچنین گفته که طرح ترور او و عبدالرب رسول سیاف، عضو دیگر این شورا با کمک نیروهای اطلاعاتی ‌و امنیتی ترکیه خنثی شده است.

آقای د‌وستم توضیح بیشتری نداد اما گفت که مهاجمان انتحاری طالبان قصد کشتن او را داشتند.

تازه‌ترین خبرها

خبرها
خبرها
خبر ورزشی

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

وقت روایت شماست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید