بازسازی خسارت‌های ناشی از سیلاب؛ پاکستان به‌دنبال کمک ۱۶ میلیارد دالری جامعه جهانی است

یکشنبه ۱۴۰۱/۱۰/۱۸

سازمان ملل و پاکستان فردا دوشنبه، نشستی را در جنیوا در باره جمع‌آوری کمک برای بازسازی خسارات‌های سیلاب سال گذشته در پاکستان برگزار می‌کنند.

اسلام‌آباد هزینه بازسازی میلیون‌ها خانه، هزاران کیلومتر جاده و راه آهن و کاهش فقر ناشی از سیل را حدود ۱۶.۳ میلیارد دالر تخمین زده‌است.

شهباز شریف، نخست‌وزیر پاکستان روز یکشنبه در توییتی نوشت که با استفاده از این فرصت وضعیت پاکستان را به جهان توضیح خواهد داد.

آقای شریف افزود که مردم پاکستان تحت تاثیر ویرانی‌های بی‌سابقه قرار گرفته و او به دنبال "همبستگی و شفقت" جامعه جهانی برای ساخت آینده بهتر کشورش است.

نخست وزیر پاکستان در این نشست که دبیر کل سازمان ملل و رئیس‌جمهور فرانسه نیز سخنرانی خواهند کرد، راهکاری برای بهبود وضعیت پاکستان ارایه خواهد کرد.

باران شدید و سیلاب در ماه ستپامبر سال گذشته در پاکستان جان دست‌کم ۱۷۰۰ نفر را گرفت و بیش از ۸ میلیون نفر را آواره کرد.

آنتونیو گوتریش که پس از این سیلاب به پاکستان رفت، تخریب ناشی از سیلاب را "قتل عام آب وهوا" توصیف کرد.

در نشست COP27 در مصر در ماه نوامبر سال گذشته، پاکستان در صدر تلاش های قرار داشت که منجر به ایجاد صندوق «زیان و آسیب» برای پوشش تخریب های مرتبط با آب و هوا برای کشورهای شد که کمتر از کشورهای ثروت‌مند در گرم شدن زمین نقش داشته اند.

با این حال، هنوز معلوم نیست که آیا پاکستان با اقتصاد ۳۵۰ میلیارد دالری واجد شرایط کمک جامعه در بودجه آینده خواهد بود یا خیر.

پربیننده‌ترین‌ها

خبرها
انگشتر
جهان‌نما

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

وقت روایت شماست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید