امیرجان صبوری، آوازخوان افغانستان در مراسم معرفی دیپلومات طالبان در اوزبیکستان شرکت کرد

شنبه ۱۴۰۲/۱۱/۱۴

امیرجان صبوری، آهنگ‌ساز و خواننده سرشناس افغانستان در مراسم معرفی دیپلومات طالبان در سفارت افغانستان در اوزبیکستان شرکت کرد.

در تصاویری که در اختیار افغانستان اینترنشنال قرار گرفته آقای صبوری در کنار مغفور‌الله شهاب، سرپرست طالبان در سفارت افغانستان در تاشکند دیده می‌شود.

وزارت خارجه طالبان روز جمعه (۱۳ دلو) مغفور‌الله شهاب، فرزند شهاب‌الدین دلاور، وزیر معادن این گروه را مسئول سفارت افغانستان در تاشکند، پایتخت اوزبیکستان تعیین کرد.

آقای صبوری درحالی در مراسم معرفی دیپلومات طالبان شرکت کرد که این گروه پس تسلط دوباره بر افغانستان بار دیگر موسیقی را ممنوع اعلام کرد.

طالبان در جریان بیش از دو سال گذشته شماری از هنرمندان محلی را لت‌وکوب و در مواردی سازهای موسیقی را آتش زده است.

طالبان پخش موسیقی را در رسانه‌ها، مراسم‌های عروسی و در موترها ممنوع کرده و وزارت امر به معروف طالبان بارها از مردم خواسته است موسيقی نشنوند.

امیرجان صبوری در مراسم معرفی دیپلومات طالبان در تاشکند

امیرجان صبوری هنرمند شناخته شده افغانستان است که در حال حاضر در اوزبیکستان زندگی می‌کند. او چندین آلبوم موسیقی دارد و برای شماری از هنرمندان نیز آهنگ ساخته است.

طالبان متهم به نقض حقوق بشر است و تعداد زیادی از هنرمندان و نهادهای فرهنگی اقدامات طالبان به ویژه ممنوعیت موسیقی را محکوم کرده‌اند.

حضور امیرجان صبوری در مراسم معرفی دیپلومات طالبان با انتقادهای گسترده شهروندان و کاربران شبکه‌های اجتماعی مواجه شده است.

در پی این انتقادها آقای صبوری در مورد حضورش در سفارت افغانستان در تاشکند توضیح داد. او در پیام ویدیویی بدون اسم بردن از دیپلومات طالبان گفته که به خاطر خداحافظی با سفیر پیشین افغانستان به سفارت رفته است.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

خبرها
بحث روز
جهان‌نما
خبرها

رادیو

پادکست‌ها

خانه‌اى براى صداى شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما ارسال کنید.