در پی انصراف نصیراحمد فایق از سخرانی در مجمع عمومی سازمان ملل، اشرف حیدری، سفیر افغانستان در سریلانکا می‌گوید سرپرست نمایندگی افغانستان رنج‌های مردم افغانستان را نادیده گرفته است. منابع می‌گویند آقای فایق تحت فشار کشورهای طرفدار طالبان از سخنرانی در مجمع عمومی انصراف داده است.

شنبه ۱۴۰۱/۰۷/۰۲

سه‌شنبه ۱۴۰۱/۰۷/۰۵

پس از خودداری سرپرست نمایندگی افغانستان در سازمان ملل از سخنرانی در مجمع عمومی،‌ جایگاه افغانستان در مهم ترین اجلاس جهان، کمرنگ شد و در میان اظهارات حقوق بشری مقامات مدفون ماند. رهبران جهان آمدند و در سخنرانی‌های خود از مهمترین الویت‌ها و نگرانی‌های خود گفتند و رفتند.

شنبه ۱۴۰۱/۰۷/۰۲

نصیراحمد فایق، سرپرست نمایندگی افغانستان در سازمان ملل متحد تایید کرد که در هفتاد و هفتمین نشست مجمع عمومی این سازمان سخنرانی نمی‌کند. پیشتر، منابع به افغانستان اینترنشنال گفتند که آقای فایق تحت فشار کشورهای طرفدار طالبان از سخنرانی در مجمع عمومی سازمان ملل انصراف داده است.

پنجشنبه ۱۴۰۱/۰۶/۳۱

یوشیماسا هیاشی، وزیر خارجه جاپان می‌گوید که وزرای خارجه گروه ۷ در نشستی در نیویورک توافق کردند تا متحدانه از اوکراین در مقابل تهاجم روسیه حمایت کنند. او افزود که کشورش به عنوان بخشی از این حمایت، صادرات محصولات مرتبط با سلاح‌های هسته‌ای به روسیه را ممنوع می‌کند.

چهارشنبه ۱۴۰۱/۰۶/۳۰

رئیس‌جمهور مغولستان در مجمع عمومی سازمان ‌ملل، جهان را به غیرنظامی‌سازی فراخواند. خورلسوخ اوخنا گفت که میلیاردها دالری که صرف خرید تسلیحات می‌شود، می‌تواند تاثیر عمیقی بر کاهش فقر و تغییرات آب‌وهوایی در جهان بگذارد. او تاکید کرد جهان باید درباره پیشرفت‌های جهانی دوباره فکر کند.

چهارشنبه ۱۴۰۱/۰۵/۲۶

همه از طبقه ۲۷ برج نیویارک در چند قدمی دفتر مرکزی سازمان ملل متحد رفته‌اند. دفتری که تا همین پارسال کار در آن رویای بسیاری بود، اکنون در بی‌کسی و سکوت مطلق فرو رفته است.

بایگانی

وقت روایت شماست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید

خبرها
خبرها
خبرها

رادیو