دوشنبه ۱۴۰۱/۰۶/۲۸

می‌گویند چهار مرد گرسنه در بیابان به راهی می‌رفتند. از فرط گرسنگی معده هر چهار مرد سرود ملی می‌خواند. احتمال اینکه در چند روز آینده نان گیر بیاید،‌ محال بود.

دوشنبه ۱۴۰۱/۰۶/۲۱

روباه در سایه درختی دراز کشیده بود و با خود فکر کرد اگر کاری کند که خر به جای شیر حاکم جنگل شود خود او می‌تواند بدون هیچ حرف و سخنی سمت نخست‌وزیری را بگیرد و هر طور خواست حکومت کند. او از فکر خود خوشحال شد و چهار نعل به‌سوی خر شتافت.

چهارشنبه ۱۴۰۱/۰۶/۱۶

تصور کنید فردا ابری در آسمان پدید می‌آید که آدم بدون هیچ دقتی می‌تواند در آن بخواند که «شیطان مرده است». اول باور نمی‌کنید اما برای امتحان می‌خواهید سیبی را از درخت همسایه پایین کنید، می‌بینید هیچ میلی ندارید.

جمعه ۱۴۰۱/۰۶/۱۱

در وجوانی با کسی اگر شوخی داشتیم برایش می‌گفتیم امروز به شهر نرو. وقتی دلیلش را می‌پرسید، می‌گفتیم امروز دولت لوده‌ها را می‌گیرد. و سپس بر این شوخی بی‌مزه خودمان قاه قاه می‌خندیدیم. یادتان هست؟

سه‌شنبه ۱۴۰۱/۰۶/۰۱

حدود سی سال پیش که در کلینیکی در کابل وظیفه داشتم، زن بارداری به نام بینظیر بیگم به کلنیک آمد. از تکلیفش پرسیدم، گفت کودکی که در بطن‌اش است از سه‌ماهگی، زمانی که مغز کودک آبکی است و هنوز سخت نشده، شروع به لگد زدن کرده.

پنجشنبه ۱۴۰۱/۰۵/۲۷

ابلیس‌خان حقانی، آمر دیپارتمنت بخش افغانستان در دفتر شیطان امروز صبح از وظیفه‌اش استعفا کرد. گفته می‌شود که کرسی آمریت بخش افغانستان فعلاً خالی است و وظایف آن از این پس توسط کارمندان داخلی پیش برده می‌شود.

یکشنبه ۱۴۰۱/۰۵/۲۳

آقای بلینکن سلام‌های گرم مرا پذیرا باشید! از روسیاهی‌تان یک سال کامل گذشت. در ای یک سال ما فهمیدیم که شما امریکایی‌ها دو روپه ره آدم نیستین. وقتی خر تان از پل گذشت سر دیگرا جمپ هم نمی‌گیرین.

پنجشنبه ۱۴۰۱/۰۵/۲۰

در آخرین مصاحبه اشرف غنی با ای‌بی‌ان (یا اشرف‌غنی - بی‌بی‌گل نیوز) فهمیدیم که مردم افغانستان نادانسته آقای غنی را مورد غضب و نفرین قرار می‌دهند. غنی در سقوط کشور به کام اژدهای طالب هیچ نقشی نداشته و تازه قربانی هم واقع شده است.

سه‌شنبه ۱۴۰۱/۰۵/۱۸

یزید پسر امیر معاویه و خلیفه دوم اموی‌ها بود. او نه بر اساس شایستگی، که به خاطر پدرش خلیفه شد. سراج‌الدین پسر جلال‌الدین است که خلیفه دوم حقانی‌ها حساب می‌شود. این نیزشایستگی دندان‌‌گیری ندارد و از نام پدرش نان می‌خورد.

بایگانی

وقت روایت شماست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید

خبر ورزشی
جهان‌نما
گفت‌وگوی ویژه

رادیو