دوشنبه ۱۴۰۲/۰۲/۱۸

جناب آقای انتونیو گوترش! حالا که به هر ساز ما رقصیدی، یک زحمت دیگر هم بکش. گردنت بسته اگر امینه محمد را دیدی لطفا برایش بگویی که تلفون خود را جواب بدهد. وقتی به افغانستان آمد به ما وعده داد که کار به‌رسمیت‌ شناسی ما را پیش می‌برد.

دوشنبه ۱۴۰۲/۰۱/۰۷

به علت بسته بودن دانشگاه به روی دختران و پایین رفتن کیفیت درس در دانشگاه‌های افغانستان، این کانکور علمی را برای دانش‌آموزانی که خواهان شامل شدن در دانشگاه‌های خارج (مخصوصاً دانشگاه بین‌المللی حقانیه اکوره) هستند تدارک دیده شده است.

جمعه ۱۴۰۱/۱۲/۱۹

اتحادیه اروپا دو وزیر طالبان را به خاطر زن‌ستیزی تحریم کرده است. گفته شده که خالد حنفی و ندامحمد ندیم، وزیران امر به معروف و تحصیلات عالی طالبان دیگر حق ندارند به کشورهای اروپایی سفر کنند یا در آن‌جا حساب بانکی داشته باشند.

دوشنبه ۱۴۰۱/۱۲/۰۸

این روزها نام چت جی‌پی‌تی بر سر زبان‌هاست. برخی کاربران می‌گویند چت هوش مصنوعی،‌ به زبان انگلیسی درست عمل می‌کند اما به پرسش‌های فارسی پاسخ‌های دقیقی نمی‌دهد. امروز وارد این برنامه شدم تا توانایی این نوزاد دنیای فناوری را امتحان کنم. هوش و پاسخ‌های این برنامه شگفت‌انگیز است.

دوشنبه ۱۴۰۱/۱۰/۱۲

تصور کنید یک نفر صدراعظم مملکت باشد و در این کشور تحول وحشتناکی رخ می‌دهد و زنان از رفتن به دانشگاه منع می‌شوند. مردم اما یکبار هم نمی‌گویند مرگ بر صدراعظم. یعنی نفر در حد پلوتون در منظومه شمسی بی‌اهمیت است و کسی اصلا خیالش نیست که چنین آدمی وجود دارد.

دوشنبه ۱۴۰۱/۰۹/۲۱

افغانستان یک کشور اسلامی کلان به رنگ سفید است. این کشور از شرق به جزیره فیجی، از غرب به خانه کعبه، از بالا به آسمان، از جنوب امسال حاصلات تریاکش بسیار خوب بود و از شمال به اقیانوس منجمد شمالی وصل است.

بایگانی

پربیننده‌ترین‌ها

خبرها
خبر ورزشی
خبرها

وقت روایت شماست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو