جمهوری اسلامی به دلیل حذف نماد حکومتی از پرچم ملی ایران رسماً شکایتی را از فدراسیون فوتبال امریکا به فیفا ارائه داد. پیش از این توییتر تیم ملی امریکا برای مدت کوتاهی تصویر پرچم ایران را بدون نماد حکومتی جمهوری اسلامی منتشر کرده بود‌.

دوشنبه ۱۴۰۱/۰۹/۰۷

یکشنبه ۱۴۰۱/۰۹/۰۶

فریده مرادخوانی، فعال مدنی و خواهرزاده علی خامنه‌ای رهبر ایران از کشورهای جهان خواست که ارتباط خود با تهران را قطع کنند. او در ویدیویی که قبل از بازداشت‌اش ثبت شده می‌گوید:" ای مردم آزاد، با ما باشید و به دولت‌های‌ تان بگویید که دست از حمایت این رژیم قاتل و کودک کش بردارند."

پنجشنبه ۱۴۰۱/۰۹/۰۳

در ادامه خیزش انقلابی مردم علیه جمهوری اسلامی، مرکز همکاری احزاب کردستان ایران در فراخوانی از سازمان‌های سیاسی، فعالان مدنی و همه اقشار مردم در سراسر ایران خواست «در راستای تقویت اتحاد و همدلی و پشتیبانی از مردم مبارز کردستان» روز پنج‌شنبه، سوم قوس، اعتصاب عمومی برگزار کنند.

پنجشنبه ۱۴۰۱/۰۹/۰۳

شورای جهانی حقوق بشر در جنیوا قرار است فردا پنجشنبه در جلسه‌ای وضعیت کودکان و زنان در ایران را بررسی کند. این جلسه در حالی برگزار می‌شود که بر اساس گزارش‌های ملل متحد، پس از شروع اعتراضات در ایران بیش از ۵۰ کودک کشته و زیادتر از ۵۰۰ کودک زندانی شده‌اند.

شنبه ۱۴۰۱/۰۸/۲۱

عباس کعبی، عضو مجلس خبرگان جمهوری اسلامی می‌گوید «تقویت رسانه‌هایی مانند ایران‌اینترنشنال و بی‌بی‌سی، کار کردن برای این رسانه‌ها و حمایت از این رسانه‌ها گناه کبیره است.» او افزود: «مقابله با این رسانه‌ها جهاد رسانه‌ای است.»

جمعه ۱۴۰۱/۰۸/۲۰

ادعای جمهوری اسلامی درباره افغان بودن یکی از کشته‌شدگان اعتراض‌های اخیر ایران، واکنش‌های گسترده‌ای در شبکه‌های اجتماعی داشته است. برخی معترضان این ادعا را جزو دروغ‌های نظام جمهوری اسلامی می‌دانند و عده‌ای می‌پرسند آیا افغان بودن خدانور لجه‌ای،‌ شکنجه و کشتن او را توجیه می‌کند؟

پنجشنبه ۱۴۰۱/۰۸/۱۹

بیش از ۶۲ هزار نفر تاکنون کارزار آنلاینی را امضا کرده‌اند که خطاب به ایلان ماسک، خواستار حذف حساب توییتر علی خامنه‌ای شده است. در این کارزار به آزار، سرکوب، شکنجه و کشتار مردم ایران از سوی جمهوری اسلامی به رهبری خامنه‌ای اشاره شده است.

جمعه ۱۴۰۱/۰۸/۱۳

روزنامه فیگارو در مقاله‌ای با اشاره به سفر ماه گذشته مقامات ایران به مسکو نوشته است که آنان در این سفر خواستار حمایت امنیتی کرملین برای مقابله با غرب شده‌اند. به عقیده نویسنده، جمهوری اسلامی توقع دارد که مسکو به دلیل حمایت ایران از روسیه در جنگ اوکراین این درخواست را بپذیرد.

جمعه ۱۴۰۱/۰۸/۱۳

در هفتمین هفته از خیزش ایرانیان علیه جمهوری اسلامی، معترضان در شهر خاش استان سیستان و بلوچستان به خیابان‌ها آمدند و بر ضد حکومت شعار دادند. طبق گزارش‌ها نیروهای دولتی این تظاهرات مردم را سرکوب و به سمت معترضان تیراندازی کردند که در اثر آن شماری کشته و زخمی شدند.

جمعه ۱۴۰۱/۰۸/۱۳

وزیران خارجه گروه هفت کشور صنعتی جهان، سرکوب خشن اعتراض‌های مسالمت‌آمیز مردم ایران توسط جمهوری اسلامی را محکوم کردند. وزرای خارجه امریکا، بریتانیا، آلمان، فرانسه، ایتالیا، کانادا و جاپان در بیانیه مشترک از «آرمان اساسی مردم ایران» حمایت کردند.

چهارشنبه ۱۴۰۱/۰۸/۱۱

مولوی عبدالحمید، امام جمعه اهل سنت زاهدان، در پاسخ به سخنان نماینده علی خامنه‌ای در سیستان و بلوچستان گفت: «فکر نمی‌کردیم در این شرایط که بدون هیچ دلیلی ده‌ها نفر از نمازگزاران توسط نیروهای نظامی و امنیتی کشته و صدها نفر زخمی شده‌اند، جلسه هفته وحدت تشکیل شود.»

بایگانی

تازه‌ترین خبرها

وقت روایت شماست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید

خبرها
جهان‌نما
جهان‌نما

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو